Lyžařský výcvikový kurz sekund v Tauplitzu, březen 2016

Lyžařský kurz pro sekundy proběhl v polovině března v rakouském Tauplitzalmu, kde žáci, ale i vyučující strávili pět úžasných dnů lyžováním na 52 km perfektně upravených sjezdovek, na něž v průběhu kurzu připadlo ještě minimálně patnáct centimetrů prašanu. V podvečer se účastníci nejen poučili přednáškami o lyžařském sportu a první pomoci, ale kdo by si dokázal představit „lyžák“ bez večerních zážitkových her, na které se vzpomíná ještě dlouho po skončení studia. Účastníci kurzu byli ubytováni uprostřed nádherné přírody, v malebném lyžařském středisku, v hotelu Berghof,  v nadmořské výšce přesahující nejvyšší vrchol České republiky. Třešničkou na pomyslném dortu bylo skvělé počasí, což dokazují opálené tváře žáků, jako kdyby si na kurz vypůjčili masku od Batmana. Lyžařský kurz zanechal obrovské množství krásných vzpomínek a už se těšíme až se za tři roky do Tauplitzu zase vrátíme.

Tak snad zbývá jen popřát příštím kurzům lyžařské SKOL.
Mgr. Luboš Vinohradník, vedoucí kurzu

Ve dnech 14. – 18. 3. 2016 se naše dvě třídy osmiletého gymnázia vydaly na lyžařský výcvikový kurz do rakouského střediska Tauplitz.
V pondělí 14. 3. v 5:00 odjel náš autobus na cestu do malebného lyžařského střediska, kde nás čekalo 52 km upravených sjezdovek. V 11 hod. jsme dorazili na parkoviště Tauplitzalm a všechny věci jsme naložili na skútr, který je vyvezl až k našemu hotelu Berghof. My jsme se kochali nádhernou přírodou a stoupali nahoru k hotelu. Po příchodu nám byly přiděleny pokoje. Hned poté jsme si připravili lyže, někteří snowboard a vyrazili na zasněžené sjezdovky.  Rozdělili jsme se do družstev. Každý den probíhal výcvik dopoledne i odpoledne.
Po skončení lyžařského výcviku měli naši instruktoři pro nás připravené přednášky s lyžařskou tématikou. Po večeři a denním rozkazu jsme hráli zážitkové hry. Ve 21:30 byla večerka. Na poslední večer jsme se těšili nejvíce, neboť byla naplánovaná hra Star Dance, čili klasická diskotéka pod vedením majitele hotelu a krásného číšníka Christiana.
Poslední lyžařské dopoledne bylo zpestřeno balením osobních věcí a lyží. Po obědě jsme se vydali na cestu do České republiky. Do Prahy jsme přijeli ve 20:00 a nastalo smutné loučení se spolužáky. Naštěstí jsme věděli, že se v pondělí s nimi zase uvidíme ve třídě.
Lyžařský kurz v nás zanechal obrovské množství krásných vzpomínek a už se těšíme až se za tři roky do Tauplitzu zase vrátíme.

Sára Kumprechtová a Aneta Kolářová (studentky 2. B)