Noc s Andersenem na Černém Mostě

Po hodně dlouhé době jsem zase přespávala ve škole. Tentokrát to ale bylo jiné než ostatní, které jsem zažila. Tohle bylo výjimečné.
Když jsme přišli do školy, přesunuli jsme se do knihovny, kde nás seznámili s programem a se vším, co nás tuto noc čeká. Chvilku jsme tam zůstali a hráli kvíz. Vítězové dostali „ježka v kleci“.
Po vyhodnocení nám David s Evou přečetli pohádku. Byla hezká, O cínovém vojáčku. Po krátkém občerstvení přišel do knihovny sám „pan Andersen“. Vypravoval nám příběhy ze svého života, různé historky a mnoho dalšího.
Další soutěž byl AZ-kvíz, holky proti klukům. Holky vyhrály. Po další pauze jsme se přemístili do učebny matematiky, kde nás navštívila skautka a říkala nám, co je to skaut, jaké má kategorie a další zajímavosti. K tomuto povídání se promítaly fotografie.
Následujícím bodem programu byly naše nacvičené scénky. Všechny byly hezké, ale jenom jedna mohla vyhrát. Bylo to super. Po představení jsme se šli napít a najíst.
Později, po přestávce jsme vyplnili dotazník a těšili se na hudební část. Zpívali jsme skoro všechny písničky, které známe. Až tak jsem to prožívala, že jsem si málem zničila hlasivky. Po dvou hodinách zpěvu jsme se šli konečně připravit ke spánku. Když jsme zalehli, byli jsme už dost vyčerpaní. Paní učitelka nám přišla přečíst pohádku Císařovy nové šaty.
Dlouho jsem nemohla usnout. Ráno na nás čekaly rohlíky a křupky s mlékem. Po snídani nás pustili domů. Na tuto noc nikdy nezapomeneme.

Anna Tóthová, prima B