Noc s Andersenem v Horních Počernicích

Jako tradičně ve většině škol se konala i u nás v pátek 23. března Noc s Andersenem. Kvinta si pro nás primy připravila bohatý program. Tento rok bylo hlavní téma Povídání o pejskovi a kočičce. Celý noční program včetně čtení pohádek byl moc hezky připravený a jsme určitě všichni rádi, že jsme se toho mohli zúčastnit. Ze skvěle vymyšlených úkolů se mi osobně nejvíce líbila soutěž „Chcete být milionářem“ a zdobení dortů (bohužel některé dorty k snídani asi nechutnaly tak, jak by asi měly…). Většina z nás šla spát až k ránu (někteří tedy nespali vůbec). Byl to super zážitek, který se nebude jen tak někdy opakovat.

Natálie Přindová, prima A

Tradice pořádání Noci s Andersenem na naší škole není nijak stará. Všechny minulé ročníky se ale vydařily na jedničku, a tak není k podivu, že si už stihla získat značnou popularitu. Do její organizace jsme se letos pustili už poněkolikáté, a jelikož jsme byli již posíleni cennými zkušenostmi z minulých let, zvládli jsme vše bez větších potíží, ačkoliv jsme přípravy nechali až na poslední chvíli.
Pro primány jsme si jako již tradičně připravili krátké divadlo. Vzhledem k nedostatku zkoušení to dlouho vypadalo na improvizovanou komedii dell’arte. Nakonec jsme se ale v samotný den D, 23. 4., vybičovali k až překvapivě dobrému výkonu, a pohádka Rozum a Štěstí tak zůstala zachována bez větších úprav. To ocenilo nejen obecenstvo z našeho gymnázia, ale dokonce i počernické děti účastnící se Noci s Andersenem v místní knihovně, které se na představení přišli také podívat.
Pak jsme naše nejmladší ročníky otestovali v celé řadě soutěžních klání. Rozděleni do malých skupin soutěžili v opravdu rozličných aktivitách, které prověřili jejich kreativitu, šikovnost i bystrý úsudek. Ať už to byly hlavolamy, nad kterými museli zapřemýšlet, modelování, pantomima, či dokonce zdobení vlastních dortů! Letošní ročník byl totiž kromě Rychlých šípů zasvěcen i legendární dvojici Pejskovi a Kočičce. Jistě si vzpomenete na jejich slavný ooobrovský dort. Tak právě o jeho trochu skromnější verzi se snažili naši primánci. A ještě jedna odlišnost tu je. Z těch našich dortů, na rozdíl od pohádky, nikoho břicho nebolelo.
Na dobrou noc si pak samozřejmě poslechli ještě i nějakou tu čtenou pohádku. To se pochopitelně nesmělo vynechat, vždyť čtení představuje základní myšlenku celé akce.
Večer i noc proběhl podle našich představ a troufám si říct, že jsme si to všichni opravdu báječně užili. Všichni účastníci i my, organizátoři. I když alespoň z naší strany toho spánku zase tolik nebylo, nemůžu popřít, že noc strávená v prostorách školy dýchá vždy zvláštní, až trochu magickou atmosférou, a doufám, že ani letošní ročník nebyl ten poslední.

Volencová Eliška, kvinta A