Robosoutěž 2019

Ve dnech 24. až 26. dubna se konal již 11. ročník robosoutěže. Robosoutěž je každoroční celostátní soutěž, kterou pořádá Elektrotechnická fakulta ČVUT. Soutěží se ve 2 kategoriích: základní školy a střední školy. Zadání úlohy je každý rok jiné. Letošním úkolem bylo sestavit a naprogramovat robota tak, aby bez další pomocí převezl a roztřídil kostky podle barev. Zdá se to velice jednoduché, ale jednoduché to zajisté není. To vám potvrdí každý účastník. Ke stavění robota se používá přímo předurčená stavebnice Lego Mindstorms EV3. Letošního ročníku se zúčastnil i tým z naší třídy: Dan Novobilský, David Repaský, Tomáš Knobloch a Jakub Fašianok. Soutěžili jsme vůbec poprvé, ale i přesto jsme dosáhli celkem slušného výsledku. Na soutěži byla velice milá a přátelská atmosféra, spousta občerstvení a skvělých stavitelů i programátorů. Účasti určitě nelitujeme a myslíme, že to byla velmi dobrá zkušenost. Kdo má možnost se zúčastnit, nebojte se, stojí to za to!

Tomáš Knobloch, kvarta A

Robosoutěž 2019