Školní akademie

Dne 4.12. 2018 se na počest 25. výročí založení naší školy uskutečnila první akademie na této škole. Konala se v Salesianském divadle v odpoledních hodinách. Žáci z každého ročníku (kromě 8.A) se na tuto akci pečlivě připravovali, aby mohli předvést škole i rodičům, co umí. S přípravou akademie pomáhali sami studenti. Účinkující si svá představení v divadle již od rána připravovali. Kolem půl šesté se divadelní sál začínal plnit lidmi a v šest hodin byla akademie oficiálně zahájena.
Celá akce byla moderována studentem z primy, oktávy a úspěšným absolventem. Dramatická, taneční a hudební představení byla zároveň proložena rozhovory s profesory. Například tercie B nás příjemně překvapila svým divadelním představením v německém jazyce, které pečlivě připravovali s paní profesorkou Houskovou. U studentů septimy B jsme naopak mohli vidět vydařené hudební představení a studenti oktávy B nám předvedli skvělé aeorobické kousky. Úžasný výkon předvedly žákyně ze třídy kvarta B. Jejich vystoupení hraničilo s profesionalitou, nechyběly krásné barevné kostýmy, které umocnily prožitek. Celkovou atmosféru doplnila vystoupení taneční, pěvecká, i sportovní – parkour v podání 1.B. Prostředí divadelního sálupřímo vybízelo i ke klavírnímu předvedení. Popová hudba však program zpestřila také.
Předsálí doplnila výstava žáků gymnázia, která se týkala výročí založení republiky.
Návštěvnost byla veliká, potlesk a uznání také.
Myslíme, že můžeme mluvit za všechny, když řekneme, že tato akce byla velmi vydařená. Těšíme se na příští rok.

Karolína Ploužková, Anna Žemličková, 7.B

Odkaz na video ze školní akademie – ZDE