Školní výlet kvarty B

Přišel konec školního roku a s ním i třídní výlety. Naše třída 4. B se rozhodla vyrazit na třídenní výlet do krásného malého městečka v severních Čechách, Úštěku. Sešli jsme se v sobotu brzy ráno, dojeli metrem na Masarykovo nádraží a poté vlakem do Lovosic a do Úštěku. I přestože nikdo z nás neznal cestu, dorazili jsme do Autokempu Zátiší. Po rozdělení do chatek jsme se šli ubytovat. Mnoho spolužáků  našlo zábavu v hraní ping pongu, místo pálky se použily i misky. Odpoledne bylo opravdu velké teplo, tak jsme se rozhodli, že se půjdeme vykoupat do jezera Chmelař. Následující dvě hodiny jsme se koupali, povídali si, popíjeli chlazené nápoje a opalovali se. Když jsme se vrátili zpět do kempu, všichni se těšili na skvělou večeři, smažený sýr. Po jídle se vyrazilo do města na nákup pití a jídla na další dny.

V neděli ráno, někteří značně unaveni, jsme přišli na snídani. Poté jsme porovnávali spáleniny ze soboty, jelikož většina z nás zapomněla na opalovací krém. Dopoledne se vyrazilo na zříceninu hradu Helfenburk, ze kterého byli někteří nadšení a někteří velmi zklamaní. Po náročné cestě jsme si nakoupili dvoulitrové lahve vody v obchůdku ve městě. Po chvilce pauzy v kempu se opět vyrazilo na koupaliště.  Vzájemně jsme se namazali, aby se tentokrát nikdo nespálil, povídali si, spali a koupali se. Odtud jsme odcházeli večer do kempu přímo na večeři. Večer jsme došli na dříví a zapálili oheň. Opekli jsme si buřty, povídali si, zpívali písničky za doprovodu kytary, na kterou hrál náš spolužák a užili si příjemnou atmosféru až pozdě do noci.

V pondělí jsme se s kruhy pod očima dostavili na snídani, po ní sbalili věci, uklidili chatky, vypojili ledničky a našli své ztracené věci. Některým to dalo větší práci, ale všichni to zvládli na jedničku a nebyly s tím žádné problémy. V jednu hodinu odpoledne jsme se tedy v plném počtu zase nasoukali do vlaku a všichni jsme dojeli bez jakýkoliv ztrát (i když to někdy bylo o fous) zpátky na Masarykovo nádraží, odkud každý vyrazil zpět domů.

Náš letošní třídní výlet byl úžasný, více jsme se sblížili, užili jsme si společně strávený čas, utužili jsme přátelství a vztahy v naší třídě. Myslím, že mluvím za všechny, když říkám, že jsme si to moc užili a všechny zde prožité okamžiky si budeme dobře pamatovat.

Eliška Ondráková 4.B