Sportovní kurz septim

Mezi 6. a 10. květnem se studenti septim Gymnázia Chodovická zúčastnili sportovního kurzu v Orlických horách ve středisku Pastviny.

V pondělí okolo poledne nás při příjezdu přivítala krásná zelená příroda, lehký jarní vánek a šumění Divoké Orlice. Jakmile jsme se všichni sešli, vyrazili jsme na oběd a poté byl čas na hlavní úkol kurzu – sport. Začali jsme s těmi jednoduchými jako volejbal nebo fotbal, mnoho lidí si také oblíbilo badminton. K večeru jsme už končili různými běhacími hrami. Pak přišel čas večeře, na kterou jsme se všichni po vyčerpávajících odpoledních výkonech moc těšili. Na dobrou noc jsme si zahráli karty a šli nasbírat energii na další den.

Ráno nás čekal po rychlé snídani delší výšlap. Měli jsme možnost podívat se na Studenské skály, odpočinout si na sluníčku a zahrát si několik her. Musím uznat, že po dennodenním sezení ve škole to byla pro tělo příjemná změna. Poté, co jsme se vrátili a trochu si odpočinuli, čekal jednu polovinu studentů velký výlet na kolech. Projeli jsme okolí střediska, vyšlápli si pár monstrózních kopců a zasmáli se při objevování starého bunkru. Druhá skupina hrála softball. Večer si lidé utvořili různé skupinky, odpočívali, hráli karty a ti plní energie zvládli ještě ping pong.

Ve středu nám počasí přálo, takže se nám splnil náš vysněný program – jít na vodu! Většina z nás na ní sice nikdy nebyla, ale to nám nebránilo v tom, abychom se do toho během pár minut pořádně opřeli a projeli část vodní nádrže Pastviny. Jsem si jistá, že pro většinu z nás byl tento zážitek nejlepším momentem celého kurzu. Večer se opět hrál ping pong, který začal zajímat čím dál větší množství lidí, až nakonec hráli obíhačku úplně všichni.

Čtvrtek byl naším posledním dnem. A pršelo!!!!! Dopoledne jsme  proto strávili  ping pongem, kdy jsme porovnali síly ve velkém turnaji. Když šlo do finále, ostatní napjatě fandili svým favoritům, a na konci byli všichni odměněni pořádným potleskem. Odpoledne přišel čas na dlouho plánovaný program, a to „Olympijské hry“. Holky pro kluky vymyslely nejrůznější hry, u kterých se strhaly smíchy obě třídy, a bylo to parádní zakončení celého kurzu. Pak ale nastal čas na balení a přípravy k odjezdu.

V pátek ráno se nikomu nechtělo opouštět krásnou přírodu, která nám tam celý týden doplňovala sílu a i při větší fyzické námaze jsme si díky ní vlastně odpočinuli. Po poslední snídani jsme rozloučili a vydali se na cestu domů. Z okénka jsme si ještě naposledy mohli prohlédnout nádhernou krajinu překypující stromy a květinami ozářenou ranním sluncem.

Sportovní kurz jsme si užili na jedničku. Jsem toho názoru, že by se podobné výlety do přírody, třeba i kratší, měly konat častěji. Člověk si u toho pročistí hlavu, dá si pořádně do těla a pozná z naší země zase něco nového. A kromě toho je skvělé strávit čas se studenty z obou tříd, trochu lépe se poznat a zažít spoustu legrace.

Naneta Jiráková, septima A