Adaptační kurz prim 2020

Letošní adaptační kurz prim počernického gymnázia se odehrál ve Lhotce u Mělníka. Myslím, že jsme se na něj všichni těšili a nezklamal. Náš první školní týden byl trochu nesmělý, ale adaptační kurz to změnil.

Na začátku týdne jsme hráli různé hry jak na seznámení, tak na budování důvěry. K seznamovacím aktivitám patřilo lidské pexeso nebo bingo, kde jsme se dozvěděli nejen jména ostatních, ale i spoustu jiných informací. Při hře zvané Pavučina jsme se zas museli spoléhat jeden na druhého. Ale neseznamovali jsme se jen při hrách, ale i v osobním volnu, při fotbalu a přehazované nebo tvorbě divadelní scénky. Vyrazili jsme na celodenní pěší výlet do Mělníka, měli jsme táborák s opékáním buřtů i závěrečnou diskotéku. Ale nepoznali jsme se jen my jako děti, ale i s našimi novými profesory.

Myslím, že díky adaptačnímu kurzu si teď budeme lépe rozumět, našli jsme si ve třídě kamarády a příštích 8 let nám společně bude fajn.

Lukáš Hubený, prima A

V pondělí ráno se obě primy, jejich třídní a vedoucí adaptačního kurzu sešli u autobusu v Ratibořické ulici v Horních Počernicích. Před obědem dorazili na místo konání adaptačního kurzu ve Lhotce u Mělníka. Poté se nám představili vedoucí tábora a pedagogové, kteří nás budou učit celý školní rok.

Během kurzu se při různých hrách seznamovali žáci primy A a B. Ve středu podnikli celodenní výlet na Mělník, kde si prohlédli historické centrum města a shlédli soutok Labe, Vltavy a Hořínského plavebního kanálu. Po návratu a večeři nás čekalo opékání buřtů u táboráku. Ostatní večery jsme hráli divadlo nebo tančili na diskotéce.

Páteční návrat nám „zpestřila“ porucha autobusu, na Mělníku jsme čekali na náhradní, který nás dovezl zpět do Horních Počernic.

Verdikt: Byl to povedený vstup do školního roku 2020/21!

Vojtěch Marek, Pavel Ploužek, Richard Trnka (prima B)