Adaptační kurz prim – Střelské Hoštice 2022

Adaptační kurz prim - Střelské Hoštice 2022

Prima B

Byli jsme ve Střelských Hošticích. Zažil jsem svůj první adaptační kurz. Na začátku jsem se cítil nervózně, protože jsem nikoho neznal a přitom jsem měl být s novými spolužáky celý týden. Když jsem je ale poznal, bylo to velmi dobré.

Z celého týdne se mi nejvíce líbila aktivita divadla. Hrál jsem medvěda a představení se jmenovalo Houby v televizi.

Za týden jsem poznal většinu spolužáků, učitele a navíc mám nové kamarády.

Na adapťáku bylo moc fajn. První den byl takový seznamovací. Hráli jsme různé hry, ale nejvíce mě bavila hra s toaletním papírem. Kolik sis vzal kousků papíru, tolik jsi musel o sobě říct faktů.

Také jsme byli v muzeu, trénovali na představení, hráli další hry.

Adapťák mě moc bavil. Škoda, že nebude další.

Cesta mi utekla rychle. Když jsme přijeli na místo, hráli jsme hned hry. Jedna byla o tom, že jsme se rozdělili na třídy, sedli si do kruhu a trhali dílky toaletního papíru. Nikdo nevěděl, co se bude dít. Já si jich utrhnul osm. Teprve pak jsem zjistil, že o sobě musím říct osm informací.

Nejvíc zábavný pro mě byl asi čtvrtek. Hledali jsme v areálu karty s písmeny, kde byla i část šifry. Po vyřešení nám vyšlo heslo, které nám dovolilo jít do jedné místnosti.

Nejvíc se mi líbil den před odjezdem. Předváděli jsme své divadelní představení, které jsme si měli nacvičit o odpolední pauze.

Naše skupina předváděla adapťák vzhůru nohama. Cílem bylo, abychom ukázali pár věcí, které se normálně nedělají a zároveň vypíchli to, co se nám tam nejvíce líbilo.

(žáci primy B, zkráceno)

Prima A

V týdnu 12.-16.9.  2022 jsme vyjeli my, třída 1.A našeho gymnázia, společně s 1. B na adaptační kurz. Ten se konal ve Střelských Hošticích v Jihočeském kraji.

V pěti dnech pobytu jsme si užili sportovní aktivity, turnaje v ping pongu a piškvorkách a různé seznamovací a týmové hry. Vyzkoušeli jsme si spoustu aktivit, které jsme ještě neznali. Dostali jsme příležitost vyzkoušet si i herectví. Na poslední večer jsme ve skupinkách připravili divadelní scénky. U nacvičování i samotných představení jsme si užili hodně legrace. U noční bojovky, která byla tak akorát strašidelná, jsme ve dvojicích zažili kromě zábavy i napětí. Protože počasí se příliš nevydařilo, plánovaný celodenní výlet se změnil v návštěvu místního muzea, kde jsme se seznámili s historií města a životem v minulosti (nejvíce nás zaujal oddíl o vorařském řemesle). Zkrátka každý den byl naplněný aktivitami.

Je pravda, že nám asi více pršelo, než svítilo slunce, ale to nevadilo, a i tak jsme si společný týden moc užili. Skamarádili jsme se, dozvěděli jsme se o sobě navzájem hodně věcí a teď si rozumíme a ve třídě je nám fajn.

Prima A