Cena Česká kniha

Dne 10. 5. se v Primátorském salónku Městské knihovny v Praze konalo vyhlášení 11. ročníku ceny Česká kniha. Jedná se o cenu udělovanou studentskou porotou, jež je složená ze studentů z Gymnázia Chodovická z Prahy a gymnázií z Českých Budějovic a Olomouce. Před vyhlášením proběhla moderovaná diskuze, při které jsme se my studenti vzájemně seznámili a dohodli se na nejzajímavějším titulu.

Letos zvítězil tajemný román Vypravěč od Anny Bolavé. Mezi další nominované autory patřili Scarlett Wilková, Patrik Banga, Marek Epstein, Alice Horáčková a Marek Toman. Se všemi jsme pak vedli i zajímavé rozhovory, ve kterých jsme zjistili, co kterého autora inspirovalo, případně kde se námětem inspirovali. Každý z nás dostal šanci k debatě s autorem, kterého jsme si vybrali. Popovídat jsme si mohli i s nakladateli, s redaktory a dalšími zajímavými lidmi. Setkání bylo o to příjemnější, že bylo zakončeno rautem v příjemném prostředí salonku. Osobně si myslím, že to byla pro všechny skvělá zkušenost a už se těším na další ročník.

Pavla Ježdíková, 6.B