Červnový zájezd do Chorvatského Zaostrogu

Červnový zájezd do Chorvatského Zaostrogu

V pátek 16. 6. jsme od našeho gymnázia vyjeli na týdenní zájezd do Chorvatska, konkrétně do Zaostrogu. Po mnohahodinové cestě jsme brzy ráno dorazili do cíle a pěšky došli k hostelu Eklata. Ubytováni jsme měli být až odpoledne a během čekání se většina z nás přemístila na pláž, na kterou jsme pak chodili dennodenně.
K dispozici jsme měli kajaky, takže se většinou rozpoutala soutěž, kdo koho dřív převrátí, a naše kvarta po praxi z předešlého roku často tuto bitvu vyhrála. Dále bylo u areálu velké hřiště, kde jsme si mohli zahrát vše od vybíjené přes volejbal až po soutěže, které si pro nás připravili animátoři. V těch jsme proti týmům z Chorvatska také vítězili. Každý večer se rovněž konala diskotéka, kde se pořádaly různé týmové soutěže, jako například hudební kvíz.
Několikrát jsme byli i na výletech po okolí: na člunech jsme se projeli po řece Neretvě, nechyběla ani projížďka lodí po moři či večerní procházka po městě Gradac. I přes pestrý program byla ale jedna věc pokaždé stejná: nikdy jsme se nenudili.
V sobotu večer, když jsme odjížděli, jsme si odtud odváželi mnoho hezkých vzpomínek, a zároveň to byla dobrá připomínka na blížící se prázdniny. Doufáme, že se sem příští rok opět podíváme.

Anna Podrazká, 5.A