Den otevřených dveří

Ve středu 4. 12. 2019 se u nás na škole konal další den otevřených dveří, který v letošním roce organizovala naše třída sexta A. Naši školu navštívilo přes 200 rodičů s dětmi. Až do poslední chvíle jsme byli nervózní, ale jakmile každý z nás dostal svoji skupinku rodičů a dětí, obavy a nervozita z nás hned opadly. Skupinku jsme postupně provedli po škole, ukázali jim třídy a jejich vybavení. Také nám velice pomáhali přítomní profesoři, kteří rodičům odpovídali na jejich otázky, a my jsme poté jejich odpovědi doplnili našimi zkušenostmi. Prohlídku také ozvláštnily pokusy z oblasti fyziky, chemie a biologie, které demonstrovali studenti z naší třídy. Také jsme rodičům představili činnost školních klubů a jednotlivé zájezdy, které naše škola žákům nabízí. Nezapomněli jsme představit ani každoroční projekty, které u nás na škole vypracováváme, a zmínili jsme i výměnný pobyt se studenty z Německa. Nakonec jsme rodiče dovedli na schůzku s vedením školy, kde se dozvěděli všechny nejpodstatnější informace, zejména o přijímacích zkouškách. Doufáme, že na rodiče a děti zapůsobila naše škola jen pozitivně, a příští školní rok budeme na chodbách potkávat nové studenty, které jsme viděli i na dni otevřených dveří.

Druhý den otevřených dveří proběhne 5. 2. 2020 od 15 do 18 hodin.

Kateřina Bártová, sexta A

Ve středu 4. prosince probíhal na gymnáziu na obou pracovištích Den otevřených dveří.

Přicházeli rodiče s dětmi, sbírali informace o studiu, prohlíželi si vybavení školy a mimo jiné měli možnost nakouknout do chodu školy.  Ve fyzice sledovali pokusy nebo si mohli zasportovat.

Opravdu – děti i rodiče si v Horních Počernicích mohli zahrát  stolní tenis s Matějem z primy A nebo Tadeášem z tercie A, zkusit člunkový běh na 4x5m na čas  nebo si s děvčaty Eliškou, Aničkou, Míšou a Pavlou z kvinty B zacvičit na hudbu.

Věříme, že se dětem u nás líbilo a možná se s některými opět potkáme na přijímacích zkouškách.

Pokud jste k nám nestihli zavítat v prosinci, rádi vás přivítáme 5. 2. 2020 na druhém dni otevřených dveří.

Horní Počernice – výsledky člunkového běhu – 4x5m

Chlapci                                                                                        Děvčata

Tomáš/ Toušeň – 5,0                                                                Andrejka /Spojenců – 5,1

Jonáš/Zeleneč – 5,1                                                                   Týna /Šestajovice – 6,0