Den s osobností

Jak už začalo být u nás ve škole zvykem, uspořádali jsme další ze série speciálních dnů. Původně bylo návrhů víc, ale nakonec jsme se rozhodli pro “Den s osobností”. To znamenalo, že jsme mohli přijít převlečeni za jakoukoliv osobnost – skutečnou nebo filmovou či pohádkovou.

No nevěřili byste, kolik významných mimoňů, Shreků, hokejistů, princezen, různých nestvůr nebo i šmoulů nás navštívilo! Mezi vzácné hosty, kteří dorazili, patřila paní profesorka Sněhurka Čecháková se svou armádou sedmi trpaslíků, několik párů Maria a Luigiho, jeden z Mužů v černém, Wednesday z Addamsovy rodiny, a dokonce i samotný Večerníček, který se pak musel jít připravovat na uvádění každovečerní pohádky.

Věděli jste, že nám ve škole přibylo i několik profesorů? Původní plán totiž byl, že místo toho, abychom se převlékli za nějakou osobnost, převlečeme se za naše oblíbené profesory. Tento nápad byl ale na místě zamítnut. Nevím ale jistě, jestli studenti z Černého Mostu nějak neodposlouchávali naši schůzku parlamentu v HP, protože najednou jim v tento den přišlo do školy profesorů o něco víc. A že to byly věrohodné převleky!

Ať už jste měli na sobě převlek nebo ne, určitě jste se tento den minimálně jednou usmáli, nejen proto, že ve škole byla příjemná atmosféra, ale i proto, že hodně lidí propracovalo svoje kostýmy do detailu a bylo to opravdu super!

Linda Krátka, tercie A