Den Země 2022: Ukliďme Česko

Letos na Den Země 22.4. 2022 se naše gymnázium zúčastnilo projektu Ukliďme Česko. V tento den měly všechny třídy za úkol jít na předem určené místo v Horních Počernicích a uklidit zde. Naše třída sekunda A měla uklidit okolí hornopočernického divadla. Před školou jsme dostali pytle a rukavice a mohli jsme vyrazit. Byla s námi třídní profesorka Alena Vavřičková a paní profesorka Eva Stejskalová. Při našem pátrání po odpadcích jsme objevili mnoho zajímavých předmětů, které by se nemusely ani nazvat odpadem. Objevili jsme například několikery klíče (i od auta), ještě nerozbalené ponožky, pánvičku na smažení, část starého mobilu nebo také tenisový míček. Dohromady naše třída nasbírala asi 20 kilogramů odpadu. Z toho bylo minimálně 2500 cigaretových nedopalků! Přes den nám příjemně svítilo sluníčko, až když jsme se vraceli zpátky do školy, začínalo pršet. Tuto prospěšnou školní akci jsme si užili a byli jsme zároveň překvapeni, kolik nevšedních a roztodivných předmětů lze najít.

Linda Krátka, sekunda A