Derniéra na Dvoračkách

Derniéra na Dvoračkách

Čekali jsme, a dočkali jsme se! Máme tu čest být poslední třídou, která svůj lyžařský kurz absolvovala na Dvoračkách.

Autobus zaplněný zavazadly a atmosférou, která svědčila o tom, že se všichni už nemohou dočkat lyžování a zimních radovánek, vyjel v neděli 5. 3. směr Krkonoše na náš první společný lyžařský kurz. Účelem tohoto kurzu bylo nejen se zlepšit v lyžování, ale taky se lépe poznat a stmelit náš třídní kolektiv. V Rokytnici nad Jizerou jsme naložili lyže a zavazadla do auta jedoucího na Dvoračky. Před konečným cílem nás ještě čekal čtyřkilometrový výšlap do kopce, který se zpočátku nezdál až tak náročný. Jak jsme se ale čím dál více potili a teplota kolem nás klesala, museli jsme vynaložit větší množství sil. Nakonec jsme ale všichni dorazili k chatě. Po vybalení a výtečném obědě nás čekalo rozřazení do skupin podle našich lyžovacích schopností.

Ráno, po bohaté snídani v podobě švédských stolů, se vydaly 1. a 2. skupina na sjezdovky do Rokytnice nad Jizerou, zatímco 3. skupina trénovala lyžování pod Dvoračkami. Nikdo se ale necítil jako ryba ve vodě. Lyžování v mlze a vánici, zatímco vás studený vichr a sníh bije do očí a vy nevidíte víc než na dva metry, zkrátka příjemné není. Odpoledne jsme většinou trávili na běžkách. Někteří na těchto úzkých lyžích stáli poprvé, ale po pár pádech a modřinách tomu všichni přišli na kloub. Třetí den jsme měli odpočinkový půlden, který ale neznamenal relaxaci, nýbrž zimní hry jako koulování či stavění sněhuláka a iglú, do kterého se nás mimochodem nakonec vešlo až třináct. Odpoledne jsme vyrazili na běžky. Kam jsme šli? Až do samotného Harrachova, kde nás čekal krátký rozchod a pak cesta zpět přes Ručičky. Lyžařský výcvik jsme zakončili závodem ve slalomu a dále závodem v běhu na lyžích.

  Rády bychom také zmínily večerní hry a aktivity připravené našimi instruktory. Hádali jsme různá česká přísloví podle obrázků a taky jsme měli možnost zahrát si hru SMS, která se stala nezapomenutelnou aktivitou. Ve skupině jsme měli vymyslet a napsat zprávu o lyžařském kurzu a následně ji běžet napsat na tabuli. Museli jsme se střídat, protože každý ve skupině vlastnil jiný výběr znaků a písmen. Hráli jsme také hru Limeriky, kdy jsme museli najít instruktory umístěnou básničku, naučit se ji a pak ji bez chyby zarecitovat jednomu z profesorů. Velmi oblíbená byla i hra Hádej kdo, kdy se s námi zabavili i profesoři. Nejzábavnější činností byly asi závěrečné dramatické scénky s tématem zimních pohádek, které byly následně oceněny Oscary.

Myslíme si, že za zmínku stojí jedna trochu nepříjemná, ale hlavně legrační situace. Jeden pokoj totiž zažil i návštěvu myší, které vycítily zbytky svačiny a následně se chytily do myší pastičky. Mrtvou myš musel nakonec odnést pan profesor Kubišta, jelikož obyvatelky pokoje číslo 6 byly vystrašené až k smrti.😅

Počasí jsme sice měli výrazně horší než třída před námi a sluníčka jsme se dočkali až poslední den, ale stejně jsme poznali a spatřili nádhernou část KRNAP. V květnu se bohužel bude chata Dvoračky boura,t a tak náš lyžařský kurz uzavřel historii této chaty založené už v roce 1707. Ten týden uběhl jako voda a myslíme, že většině z nás se po sobotních závodech ani nechtělo jet domů, ale bohužel. Lyžák jsme si všichni užili a moc děkujeme všem profesorům, kteří zde s námi pobyli, připravili pro nás zábavný program a vydrželi to s námi, i když to občas nebylo úplně jednoduché.🙂

 

Linda Krátka, Zlata Pavlíčková (tercie A)