Divadelní představení Straka v říši entropie

I když nyní nemůžeme se školou vyrazit na různé výlety nebo kulturní akce, lze i distanční výuku zajímavě zpestřit. Pro primu A naše třídní profesorka zařídila on-line divadelní představení. Jmenovalo se Straka v říši entropie a zahráli ho herci z divadla D21, které nabízí speciální online program pro školy. Režisérkou inscenace byla Věra Herajtová. Scénář vznikl na motivy části stejnojmenné knihy Markéty Baňkové s devíti příběhy.

Všichni jsme se v pondělí 26. 4. připojili na YouTube, kde jsme sledovali záznam divadelního zpracování čtyř bajek. Každá obsahovala poučení o nějakém fyzikálním zákonu.

V jednom vystoupení si například zahrála opice, pakůň a hroch. Ten plaval ve vodě a ostatní zvířátka se snažila vypátrat, proč se on neutopí a kámen ano. Zkoušela všechny možné věci jen proto, aby nám divákům objasnila Archimédův zákon. Nakonec jsme se setkali s tímto objevitelem tváří v tvář.

Divadelní představení Straka v říši entropie

Další chytrá zvířátka se nás pokoušela něco nového naučit v druhém příběhu představení. Byl to sysel a králík, kteří se v parné Africe pokoušeli zchladit vodou v láhvi, ale do druhého dne kouzlo pominulo a oni měli po zábavě. Kdo byste se chtěl dozvědět konec, určitě se stejně jako my podívejte na celé představení, bylo to opravdu zajímavé.

Po skončení záznamu se k nám na meet připojila lektorka Karolína Stellová z divadla D21 a povídala si s námi o zhlédnutém představení. Také jsme vyplňovali pracovní list. Celkově se představení všem líbilo, bylo velice vtipné a netradiční, byli jsme za zpestření výuky rádi. Všichni doufáme, že se už brzy budeme moci podívat také do normálního divadla.

Alena Hnětynková a Eva Osičková, 1.A