Divadlo v přírodě

Po dvouleté „covidové“ pauze jsme letos měli možnost opět navázat na tradici návštěv počernického Přírodního divadla Dády Stoklasy. Na pátek 10.6. 2022 bylo pro primu, sekundu a tercii A naplánováno představení Josefův zázračný plášť divadelního souboru Právě začínáme pod vedením Evy Bartoňové.

Biblické téma sice předem budilo u žáků jisté obavy, ale ty se hned záhy po začátku inscenace rozplynuly. Žádné nudné „školometské“ divadlo se totiž nekonalo. Příběh o Josefovi a jeho bratrech se držel známé předlohy, ale byl podán svižně a s humorem a nevyhýbal se ani filmovým postupům – jakoby zpomalené záběry akčních scén byly úžasné. Herci se svých úloh zhostili s přehledem a doslova z nich sálala radost z hraní. Navíc nám přívětivé počasí umožnilo plně docenit jedinečný prostor divadla v přírodě, nejen že jsme nezmokli, ale na egyptské dobrodružství vykouklo i slunce.

Děkujeme za příjemný kulturní zážitek a těšíme se na další!

Alena Vavřičková, vyučující