Expedice Šumava 2023 

Expedice Šumava 2023 

Naše třída 6.B se ve dnech 23.-27. dubna zúčastnila zeměpisné exkurze Šumava 23. Během čtyř nabitých dnů jsme poznali spoustu zajímavých míst a lidí, objevovali krásnou šumavskou krajinu a také si užili spoustu zábavy.

V neděli 23. 4. jsme se v dopoledních hodinách všichni společně sešli na Hlavním nádraží, kde celé dobrodružství začalo. Cestu vlakem jsme i přes spoustu výluk zvládli a do Hůrky, místa ubytování, jsme dorazili brzy odpoledne. Po příjezdu jsme se kromě krásného ubytování seznámili také s programem na další dny a místním prostředím.

V pondělí jsme zavítali do nedalekého města Horní Planá, o němž jsme ve skupinách zpracovávali krátkou reportáž. Někteří tak hovořili s místními obyvateli, jiní navštívili rozhlednu Dobrá voda nebo kostel svaté Markéty a jedna ze skupin nezapomněla ani na místní radnici.

Další den jsme věnovali jednomu z kulturních center Šumavy, Českému Krumlovu. Absolvovali jsme poutavou prohlídku místního zámku a poté dále objevovali město.

Následující den jsme navštívili Nové Údolí, ve kterém jsme si vyslechli od místního znalce výpravnou přednášku o tamních ztracených vesnicích a někdy nešťastné historii údolí. Projeli jsme se také na nejkratší mezinárodní železniční trati a poobědvali ve starém železničním vagónu.
Celou exkurzi jsme pak završili čtvrteční návštěvou Českých Budějovic a poté jsme již směřovali vlakem zpět do Prahy.

Šumava 23 byla velmi povedená akce, na které jsme si perfektně odpočinuli od školního stereotypu a také si užili spoustu zábavy. Odnesli jsme si však nejen mnoho zážitků a krásných vzpomínek, ale také spoustu nových vědomostí, znalostí a možná také tipů pro budoucí výlety. Rádi bychom tímto také poděkovali paní profesorce Mgr. Marii Štěpánkové, která pro nás celou akci zorganizovala a naplánovala. Další dík pak patří naší třídní paní profesorce Gabriele Lyachové, bez které by to zkrátka nebylo ono. Ještě jednou tedy díky za skvělé zážitky!

David Jelinek, Eva Chlebková; 6.B