Gymnázium Chodovická pomáhá Ukrajině

Současná situace v Evropě je velmi složitá. Válka zasáhla snad všechny z nás. Stalo se něco, o čem se nám ani v těch nejstrašnějších snech nezdálo.

Krásné na tom všem je ale to, jak se lidé umí spojit pro pomoc ostatním. Celý svět pořádá sbírky na podporu Ukrajiny a jejích občanů.

I naše gymnázium se tedy rozhodlo pomoci. Ve spolupráci s nadačním fondem UNICEF jsme se spolužačkami a paní profesorkou Vavřičkovou zorganizovali 4.3. 2022 finanční sbírku na pomoc dětem ohroženým válkou na Ukrajině. Tato akce proběhla i na detašovaném pracovišti na Černém Mostě, kde ji zaštítil pan profesor Jiroušek. Studenti a učitelé školy mohli přispět jakoukoliv částkou. Odměnou jim byla ručně vyrobená stužka v ukrajinských barvách.

Velkým překvapením pro nás byla vybraná částka. Jen za pouhý jeden den se nám v Horních Počernicích podařilo vybrat bezmála 69 000 korun. Dohromady i s detašovaným pracovištěm jsme vybrali neuvěřitelných 107 301 Kč.

Musím přiznat, že mě samotnou to dojalo. To, že jsme se mohli přesvědčit, jak štědří a dobrosrdeční studenti a učitelé našeho gymnázia jsou. Myslím si, že na sebe můžeme být hrdí. Peníze budou jistě k užitku. S pomocí však určitě nekončíme. Tato sbírka nám ukázala, co jako škola dokážeme.

Kateřina Marešová, 7.B