Halloween 2022 v Počernicích

Halloween 2022 v Počernicích

V den svátku Všech svatých se chodby gymnázia ponořily do podivné, temné, děsivé atmosféry. Nepřipravené návštěvníky čekala podezřele tichá, pavučinou opředená cesta do atria rozsvíceného světélky zbloudilých duší zemřelých. Netopýři na oknech, kostlivci ve dveřích, dýně mezi květináči a u automatu vyčkávající chlupatý pavouk však nebyli hlavní příčinou překvapených výrazů profesorů.

Půdu školy totiž navštívily ty největší hrůzu budící bytosti, a to není řeč o pedagogickém sboru J. U šaten si svou kosu brousila smrtka, ve třetím patře čekal kostlivec a pavilon se stal přehlídkou čertic, upírů, duchů, kouzelnic a čarodějů. Avšak v budově se objevily i postavy ze světa fantazie. Druhým patrem kráčel Jon Snow v plné výstroji s mečem v opasku, vyčkávajíc svou Daenerys. U kabinetu chemie zas hledal Scooby-Doo s Fredem, Velmou, Daphne a Shaggym pohřešované dobré známky. Krvavý otisk ruky na záchodových dveřích u ředitelny zkoumal James Bond, akorát když afro-Elvis Presley procházel kolem. A podívaná byla rovněž u automatu, ze kterého se zaseklou sušenku snažil vydolovat proslulý kapitán Jack Sparrow.

Letos se Halloween pořádal na gymnáziu poprvé a pro velký úspěch určitě ne naposledy. Pečlivou, autentickou výzdobu a strašidelný nádech pondělka obstarali maturanti, kteří využili možnost po osmi letech vyděsit na oplátku své vyučující. Budit hrůzu a běs se jim dařilo sice obstojně, avšak profesorkám matematiky se vyrovnat stejně nedokázali…😊

Eliška Prokopová, oktáva A