Hodina moderní chemie na Černém Mostě

Ve středu 7. listopadu 2018 k nám na hodinu chemie přijeli studenti z VŠCHT. Na začátku nás seznámili s některými prvky, které se v jejich pokusech objeví. Všechny pokusy byly velice zajímavé a dechberoucí. Nám osobně se nejvíce líbily pokusy s odlišně zabarveným ohněm, kde oheň měl např. zelenou, modrou či červenou barvu. Dále nás velice oslnil pokus se změnou hlasu pomocí fluoridu sírového. Také jsme ochutnali oxid uhličitý. Někdo ze spolužáků řekl, že chutná jak kola bez koly. Hodinu jsme zakončili kapalným dusíkem a výrobou zmrzliny pomocí něho. Vybrali jsme si zmrzlinu zelené barvy s příchutí griotky. Hodina moderní chemie byla nejen zábavná, ale také jsme se dozvěděli mnoho nových informací z chemie. Byli bychom rádi, kdyby takových hodin bylo více.

Adéla Brustmannová, Klára Škvarová a Magdalena Zíková (tercie B)