Jak jsme poznávali USA?

Víte, že 3.A má ve svých řadách prezidenta USA a 5 guvernérů členských států?

V hodinách zeměpisu s paní profesorkou Štěpánkovou pracujeme často ve skupinách. Při probírání USA jsme také skupinově pracovali , ale tentokrát trochu netradičně. V čele 5 skupin stáli guvernér nebo guvernérka a v čele jedné skupiny stál prezident země.

Prezident a jeho administrativa / zbytek skupiny / představoval USA, vyzdvihoval úspěchy státu, velké nerostné bohatství, krásu přírody a mimo jiné nás seznámil i se svým sídlem – Bílým domem.

Guvernéři a guvernérky států Louisiana, Michigan, Kalifornie, Texas a Iowa si připravili se svou skupinou prezentaci svých členských států.

Hlavní strukturu v jednotlivých prezentacích tvořily základní informace, geografie, historie, zajímavosti, památky či gastronomie.
Díky prezentacím jsme se dozvěděli mnoho nových informací o jednotlivých členských státech USA. Ke krásným památkám, které zaujaly celou třídu, patří např. park Jackson Square v Louisianě, národní park Isle Royale v Michiganu či město Los Angeles v Kalifornii. Byli jsmetaké seznámeni s mimořádně složitým volebním systémem USA.

V Texasu si pamatujeme město Dallas , ve kterém byl zastřelen 35. prezident Spojených států amerických John Fitzgerald Kennedy, Iowa je naopak zajímavá tím, že je v ní vysoce podporováno vzdělání a studenti z tohoto státu patří mezi nejvzdělanější v celé Severní Americe. V tomto státu se nachází celkem tři univerzity a jejich studenti se pravidelně každý rok umísťují v TOP 5 nejúspěšnějších absolventů v USA.

Díky těmto prezentacím jsme si vyučování užili a učivo si dobře pamatujeme.

Ludmila Lžičařová, Anna Synková, tercie A