Jazykový zájezd kvart do Yorku

Jazykový zájezd kvart do Yorku

Konec školního roku 2024 pro nás byl nezapomenutelným obdobím plným dobrodružství, nových zážitků a přátelství. Společně s paralelní třídou jsme se vydali do Yorku na jazykový kurz, který nám nejen pomohl zdokonalit naši angličtinu, ale také nám poskytl jedinečnou příležitost prozkoumat krásy Anglie.

Scházeli jsme se v kampusu místní univerzity, kde nás čekaly interaktivní lekce s rodilými mluvčími. Naši učitelé byli nejen profesionální a přátelští, ale také velmi inspirativní. Lekce byly zaměřeny na praktickou komunikaci, což nám umožnilo rychle se zlepšovat a získávat sebevědomí v mluvení anglicky.

York je historické město plné kouzelných zákoutí, ale naše dobrodružství nás zavedlo i za jeho hranice.

Jedním z našich prvních výletů bylo návštěva Sealife centra, kde jsme měli možnost obdivovat mořský svět. Viděli jsme fascinující mořské živočichy, od barevných rybiček až po majestátní žraloky.

Další zastávkou bylo přímořské město Scarborough, kde jsme si užili procházku po pláži, čerstvý mořský vzduch a tradiční britské fish and chips. Následovalo Whitby, malebné přístavní město s bohatou historií. Navštívili jsme Whitby Abbey, slavnou ruinu opatství, která inspirovala Brama Stokera k napsání Draculy.

Fountains Abbey, jedno z nejlépe dochovaných cisterciáckých opatství v Anglii, nás okouzlilo svou architekturou a krásnými zahradami. Bylo to místo, kde jsme mohli zažít klid a pohodu.

Jedním z vrcholů našich výletů byla návštěva Cambridge. Prošli jsme se po nádherném univerzitním městě, obdivovali historické koleje a užili si projížďku po řece Cam.

Náš pobyt by nebyl kompletní bez návštěvy Londýna. Prošli jsme se kolem Houses of Parliament, Buckingham Palace a Trafalgarského náměstí. Bylo to úžasné vidět na vlastní oči místa, která známe z knih a filmů.

Jazykový kurz v Yorku byl pro nás víc než jen studium angličtiny. Byl to čas objevování nových míst, získávání nových přátel a poznávání kultury a historie Anglie. Každý výlet a každá zkušenost přispěly k našemu růstu a obohatily nás o nezapomenutelné vzpomínky.

Lukáš Hubený, kvarta A