Krajské kolo Prezentiády

Ve středu 29. 3. 2023 se studentky septim zúčastnily v rámci semináře Rétoriky krajského kola soutěže Prezentiáda, soutěže v prezentačních dovednostech, které se konalo v Kongresovém centru v Praze. Celá akce byla pořádána ve spolupráci s Newton University.

Celkem 8 týmů složených pouze z dívek z různých středních škol a gymnázií v Praze představilo v dopoledních hodinách své prezentace na jedno ze dvou zadaných témat – První rande či Na tom se shodneme. Každý tým měl deset minut na přípravu a stejný čas také na samotné prezentování. Výkon týmů pak hodnotila pětičlenná porota.

I přes velkou snahu se žádnému z našich týmů nepodařilo dostat se na stupně vítězů. I tak pro nás byla soutěž výbornou zkušeností. Mohly jsme vidět, jak prezentují jiné týmy, a získat nové praktické znalosti. Na závěr jsme také mohly využít konzultace s porotou, která nám poskytla cennou zpětnou vazbu.

Nicole Fiedlerová, 7.A