Literární chodník 2022

Poslední hodiny češtiny tohoto školního roku byly ve třídách 2.A, 5.A, 6.A a 7.A vyhrazeny akci LITERÁRNÍ CHODNÍK. Dvojčlenné i početnější skupinky studentů si připravily výtvarná zpracování knih, citáty či zpodobnění samotných autorů. Ty pak za pomoci kříd oživily na chodnících přilehlého parku Houslový klíč. Takřka vedle sebe se tak objevil Hamlet a Komenský, Werther a Camus, Zolův „zabiják“ alkohol i Orwellův gin vítězství nebo Hugův hrbáč a ti dva chlupáči, co spolu vařili dort. Někdo volil klasickou černobílou kresbu, jiní zas popustili uzdu fantazie, došlo i na různé aktualizace knižních předloh a zapeklité literární rébusy. Každopádně křídy rychle mizely a dočasná galerie nabývala na rozměrech a pestrosti. Výslednou podobu pak mohli kolemjdoucí obdivovat do první bouřky.

Alena Vavřičková, vyučující ČJ