Lyžařský kurz 3.B – Dvoračky

Lyžařský kurz 3.B - Dvoračky

Okolnosti tomu přály a i naše třída mohla s klidem a bez jakýchkoli omezení vyrazit vstříc zimním radovánkám na lyžařský kurz s panem profesorem Dvořákem, paní Dvořákovou a panem profesorem Kubištou.

Chatu Dvoračky najdete nad Rokytnicí nad Jizerou. Zimní cesta k ní je už sama o sobě velký výkon. Spolužáci museli vyšlápnout 4 km do slušného kopce. Některé výjimky byly ale téhle cesty ušetřeny a vyvezly se za mnou nahoru rolbou. Ale nemyslete si, že se flákaly, musely pak složit všechny batohy a lyže :).

Po prvním vydatném obědě, vařili nám opravdu dobře, se rozdělovalo do tří družstev. Na mně zbylo hlídání chaty a pořizování fotodokumentace, kterou doufám, spolužáci ocení. Hlavně videa z prvního sjezdu pod Dvoračky na běžkách, většina z nich totiž na běžkách stála poprvé a asi ještě netušili, jak jiné je sjíždět sjezdovku na běžkách a ne na sjezdovkách.

Během dopoledne se sjezdovalo. Vlek u chaty byl hlavně pro slabší lyžaře, než se rozjezdí. Ti zkušení zdolávaly rovnou Lysou horu. Na Lysou horu se nakonec podívali, a zvládli ji, všichni.

Odpoledne patřila běžkám. První tréninky byly přímo pod Dvoračkami. Ke konci týdne si už všichni troufli na delší výlety do Harrachova a pak i na Labskou boudu.

Během celého týdne jsme měli štěstí na počasí. Modré azuro nerušil ani mráček. Z terasy u chaty jsme dohlédli až na Ještěd a Trosky.

Poslední den byl závodní. Navzájem si spolužáci změřili síly ve slalomu a na běžkařském okruhu. Favorité nezklamali a pár jedinců i překvapilo.

Díky hrám, které si pro nás profesoři připravili, byly společné večerní programy plné legrace a her. Nebylo dne, kdy bychom se nenasmáli.

Po dlouhé covidové době jsme za tento společný čas mimo školu moc rádi a těšíme se na další podobné akce. Snad jich bude co nejvíc.

Adéla Kunstátová, tercie B