Lyžařský kurz Harrachov 2019

Celé to začalo v sobotu 2. března 2019, kdy nám ráno na parkoviště poblíž školy přijel autobus. Naložili jsme zavazadla a lyže, nasedli jsme a vyrazili směrem do Krkonoš. Autobus nás vysadil kousek od penzionu Sunski v Harrachově. Po obědě jsme si vybalili, spěchali na sjezdovku se rozřadit do skupin a užít si první společné lyžování. Většina dnů probíhala následovně: dopoledne jsme lyžovali na sjezdovkách a odpoledne běžkovali. První běžkování bylo celkem vtipné, protože většina z nás stála na běžkách poprvé. Hodně lidí padalo, ale naštěstí nebyly žádné úrazy. Další dny se to už zlepšovalo, naučili jsme se stromeček, abychom předposlední den mohli na celodenní výpravu, bohužel ani tam jsme se nevyhnuli mnoha pádům. Na lyžích jsme nebyli až na výjimky žádní nováčci, jezdili jsme jako s větrem o závod, ale samozřejmě opatrně 😊. Navštívili jsme také lyžařské muzeum a byli jsme se podívat u Mumlavských vodopádů, k tomu nám celou dobu sněžilo. Když už nám byla zima, šli jsme se zahřát do malé restaurace na něco teplého. Každý večer měla jedna skupinka připravený program: hráli jsme nejrůznější hry, předváděli pantomimu nebo třeba kreslili. Jeden večer jsme měli diskotéku, na které jsme tancovali o sto šest a pořádně si to užili. Z lyžáku máme nesčetně fotek, zážitků a pěkných vzpomínek.

Barbora Faltová a Kristýna Duffková, 2.B