Máj v přírodním divadle

Máj v přírodním divadle

Dne 17. 6. 2022 jsme se my, sexta A, zúčastnili představení Máj v počernickém Přírodním divadle Dády Stoklasy. Máchův Máj jsme všichni dobře znali, nedávno jsme ho četli jako povinnou četbu, a tak jsme byli plní očekávání, jak se jim inscenace této známé romantické básně povede.

Hlavní výhodou tohoto divadlo byla, jak už název napovídá, jeho poloha v otevřené krajině, což jsme, zvlášť při současných vysokých teplotách, velice ocenili. Přírodní terén dával divadelní hře ten správný efekt, jelikož také samotný děj knihy se odehrává v jarní přírodě.

Děj Máje byl doplněn scénami, kdy se autor poemy Karel Hynek Mácha snažil své dílo protlačit přes kontrolu cenzora, díky čemuž jsme si mohli lépe představit, jak těžké pro Máchu bylo knihu přes tehdejší přísnou cenzuru vydat.

A jaké nakonec divadlo bylo? Až na drobné výtky mých spolužáků, především kvůli zbytečnému prožívání některých rolí, se představení všem líbilo. Myslím, že jsme nezklamali ani my jako publikum, především jsme si to ale všichni užili.

Závěrem bych chtěl poděkovat paní profesorce Vavřičkové, která nám touto aktivitou zpestřila výuku české literatury, a budeme se těšit na návštěvu dalších divadel a představení.

Jan Vokurka, sexta A