Maturitní ples 2018

Maturitní ples 2018

Co předcházelo jednomu večeru?

Maturitní ples utekl jako voda, ale přípravy probíhaly mnohem déle.
Ještě před prázdninami bylo nutné vybrat termín a zarezervovat sál, což ač zní jednoduše, vůbec nebylo snadné. Poté se téma plesu přesunulo na pár měsíců do pozadí. S příchodem nového školního roku se však tato otázka dostala opět mezi nejvíce řešené problémy.
„Máš fotku svých šatů? Kam půjdeš ke kadeřnici?“ Takové a mnohé podobné otázky se pravidelně nesly po třídě. V listopadu jsme navíc začali s nacvičováním našeho (skoro)půlnočního překvapení.
Čas letěl dál a náhle tu byl den D. Naplánovat přípravy tak, aby se stihla také generálka nástupu a překvapení přímo v Kongresovém centru, mohl být pro některé taky oříšek. Zkoušky proběhly bez větších problémů, balónky i šerpy byly na svých místech, kapela připravena začít hrát. Tak už nám tu chybí jedině hosté! Zástupy rodičů, prarodičů i kamarádů začaly sál zaplňovat od 18. hodiny.
Po úvodních notách a úvodním slovu přišlo na řadu stužkování prim a následně jejich překvapení, při kterém pan moderátor málem zapomněl, že na naše gymnázium chodí primy dvě. Překvapení bych nazvala také minisoubojkem mez paralelními třídami. Určit vítěze by však letos bylo obtížné, neboť se tance vydařily všem.
Poté už přišli na scénu hrdinové daného večera, maturanti! Každý si užil svou chvíli slávy, když kráčel v páru po červeném koberci na oblíbenou píseň s fotografií v zádech směrem k třídním učitelům a paní ředitelce pro šerpu. Následoval zlatý déšť, sólo s profesory i s rodiči.
Po taneční přestávce se již všichni těšili, co si na závěr plesu připravily jednotlivé oktávy. Jako účastník mohu jedině říct, že překvapení proběhlo bez problémů přesně podle naplánovaného scénáře a že u jeho přípravy i předvádění jsme si užili spoustu zábavy. Hodnocení z pohledu diváka nechám na vás.
Kolem půlnoci se sál začal vyprazdňovat, někteří směřovali domů, jiní na Afterparty do P.M.Clubu.
Z pohledu spoluorganizátora bych hodnotila ples jako zdařený. I když se mi zdálo, že utekl mnohem rychleji než v případech, kdy jsem na něm byla pouze v roli diváka.

Kateřina Nováková, oktáva B