Maturitní ples 2022

Náš maturitní ples jsme začali plánovat již minulý rok. Když už vše vypadalo nadějně, pandemická situace se zase zhoršila a ples nemohl proběhnout v původním termínu. My jsme ale nepřestali doufat a ples se nakonec uskutečnil v neděli 27. března 2022 v Kongresovém centru.

My, jakožto maturanti, jsme se dostavili do Kongresového centra už ve 12 hodin, abychom vše přichystali, sál vyzdobili a měli dostatek času na zkoušku našich půlnočních překvapení. Čím více se blížila 18. hodina, kdy se otvíral sál i veřejnosti, začínal se v šatnách vytvářet opravdový chaos a na skoro všechny z nás začala dopadat trochu i nervozita. Holky se začaly převlékat do šatů, poupravovaly si vlasy a dolaďovaly všechny maličké detaily, aby byly tento večer co nejkrásnější. Všechny vypadaly jako princezny a neskutečně jim to slušelo. Kluci v oblecích vypadali jinak, než je my známe ze všedních dnů. Šatny hned ovládla jiná nálada a atmosféra.

Maturitní ples 2022

Večer zahájil proslov dvou studentů, Terezy Beranové z oktávy B a Karla Kopeckého z oktávy A. Poté přišel čas na nástup prim, jejich stužkování a následné překvapení, které si naši nejmladší studenti připravili. Ve 21 hodin se pozornost vrátila zpět k nám, maturantům. Po našem nástupu nás naši třídní profesoři ošerpovali a paní ředitelka nám předala květinu a popřála hodně štěstí k maturitě. Dále přišel čas na tanec s profesory, rodiči a kamarády. My jsme se později šli rychle připravit na naše půlnoční překvapení, která byla určitě nezapomenutelná jak pro nás, tak i pro zbytek sálu.

Myslím, že teď můžu mluvit za nás za všechny, že ples opravdu proběhl podle našich představ. Všichni jsme si ho užili, a kdybychom mohli, klidně bychom si ho zopakovali. Náš největší dík ale patří paní profesorce Štěpánkové, která se s námi každý týden scházela, aby ples proběhl opravdu tak, jak jsme chtěli a my jsme na něj ještě dlouho v dobrém mohli vzpomínat. Což se i stalo, protože jsme všichni z plesu odjížděli s pocitem, že náš ples byl ten nejlepší.

Ples byl pomyslným ukončením našeho studia. Teď nás čeká ještě maturita a poté všichni můžeme začít psát novou kapitolu našich životů.

Kateřina Bártová, oktáva A