Mikulášská nadílka 2016

Dne 5.prosince šli všichni čerti vystrašit zlobivé (i hodné) děti, andělé rozdávat dárečky a tím pomáhat Mikulášovi, který hodné děti chválil a se zlobivými dětmi prozatím uzavřel dohodu, že se do příštího roku polepší.

Kdo ale Mikuláše, anděly a hlavně čerty ztvárnil? No přece my, (dobrovolní) studenti z Gymnázia Chodovická! A jak to vůbec probíhalo? Ráno se všichni studenti zamaskovali, tak aby je nikdo nepoznal. Poté proběhla zkouška básniček a písniček a mohli jsme vyrazit do školky. Dívky z oktávy B měly krásně připravený program s dvěma maňásky.

Potom jsme se přesunuli do domova důchodců, kde jsme zazpívali a odrecitovali bez maňásků, ale i přesto se naše vystoupení všem moc líbilo. Svá vystoupení jsme zakončili v další školce, kde jsme v závěru přidali i tanečky a mašinku.
Pak už nezbývalo nic jiného než vrátit se do naší školy, kde jsme také chodili po třídách a zpívali. Myslím, že všichni profesoři a profesorky, které jsme navštívili, byli velmi nadšeni.

Míša Bláhová, sekunda B