Návštěva oktáv na Ministerstvu financí ČR

Návštěva oktáv na Ministerstvu financí ČR

Dne 27. 3. 2023 šly obě oktávy v rámci předmětu Svět práce na exkurzi na Ministerstva financí ČR, kterou zprostředkovala maminka Kristýny Malkovské z 8.A.

Ministerstvo financí se nachází na adrese Letenská 15 v centru Prahy a je snadno přístupné MHD. Pokud přijedete autem, je možné parkovat v blízkosti budovy na veřejných parkovištích. Při vstupu do budovy musíte projít bezpečnostním rámem a předložit průkaz totožnosti. Poté se dostanete do lobby, kde vám na recepci poskytnou další informace o vaší návštěvě.

Návštěva oktáv na Ministerstvu financí ČR

V závislosti na vašem zájmu a časových možnostech můžete mít možnost navštívit některou z místností, kde se uskutečňují schůzky a jednání. Pokud máte štěstí, můžete se zúčastnit nějakého setkání s významnými osobnostmi z oblasti ekonomiky a financí. Během návštěvy jsme navštívili velký počet kanceláří, včetně všech náměstků a českého ministra financí. Pokud máte zájem, můžete se také setkat s některým z pracovníků ministerstva, kteří vám rádi odpoví na vaše dotazy ohledně ekonomiky a financí. V rámci naší návštěvy nám průvodce i pan profesor popisoval zajímavosti o této budově.

Návštěva ministerstva financí může být zajímavým způsobem, jak se dozvědět více o fungování státních financí a ovlivnit tak svou vlastní ekonomickou budoucnost. Mějte však na paměti, že ministerstvo financí je pracovním místem a že při své návštěvě byste měli dodržovat všechna pravidla a etiketu.

Michal Hájek, oktáva B