Nehodou to začíná

Dne 3. 2. 2021 proběhla pro studenty vyšších ročníků přednáška od společnosti Dekra na téma „Nehodou to začíná“. Vzhledem k epidemiologické situaci se konala online prostřednictvím živého přenosu na sociální síti YouTube. Tato akce byla zorganizována hlavně v rámci preventivní výchovné činnosti a sešlo se na ní téměř 400 studentů a učitelů.

Do přednášky nás uvedl moderátor Jiří Doležal, který nám objasnil, čemu se budeme věnovat – dopravním nehodám. Postupně jsme si rozebrali hlavní důvody dopravních nehod, jak jim předejít  a také bezpečnostním zásadám při jízdě (například pravidlo dvou vteřin). Dále jsme se dozvěděli    i podrobnější informace o drogách (jak dlouho zůstávají v lidském těle) a na závěr postup, co máme dělat při dopravní nehodě.

Celá přednáška byla zpestřena různými ukázkami dopravních nehod a hlavně crashtesty, které byly velmi zajímavé. Jednotlivým tématům se věnovali odborníci na danou věc, kteří byli do této akce pozváni jako hosté – Martin Bednář, Dis. (odborník na dopravní nehody); PhDr. Ivan Douda (odborník na drogovou problematiku a psycholog); Ing. Ondřej Rechner (expert na dopravní nehody) a Bc. Alan Mejstřík, Dis. (záchranář pražské záchranky).

Přednáška byla podle mě velice zajímavá a užitečná hlavně pro nás budoucí řidiče. Uvědomili jsme si rizika řízení a zodpovědnost při sezení za volantem. Je důležité, abychom si byli vědomi toho, co můžeme nepozorností způsobit, a abychom se uměli ve správný čas správně rozhodnout.

Eliška Altschmiedová, septima A