Noc s Andersenem v Horních Počernicích

V pátek 31. března se prostory našeho gymnázia nedočkaly obvyklého odpoledního ticha v prázdných učebnách. Od posledního zazvonění uplynulo pouhých několik hodin, když se do školní budovy jeden po druhém začali trousit studenti kvinty, aby pro první ročník připravili noc s Andersenem.

Zatímco se škola měnila k nepoznání, postupně přicházeli i samotní primáni obtěžkaní spacáky a karimatkami. Po úvodním přivítání nás navštívil sám Andersen, aby trochu povyprávěl o svém životě a zodpověděl zvídavé dotazy. Následující divadelní představení společně s námi zhlédli i malí diváci, kteří k nám zavítali z knihovny. Hrála se pohádka Rumplcimprcampr. Jen co zazvonil zvonec, měly skupinky žáků možnost poměřit se ve znalosti pohádek všeho druhu. Vrcholem večera se stala dobrodružná cesta napříč školou. Potemnělými chodbami se linuly tajemné, zneklidňující zvuky střídané tichem, které čas od času přerušil výkřik. Za každým rohem mohlo na procházející dvojici číhat nebezpečí, avšak většina unikla nástrahám a po cestě dlážděné splněnými úkoly dospěla zdárně k cíli.

Sobotní ráno nás zastihlo sice unavené, ale spokojené a domů jsme se rozcházeli naplnění příjemným pocitem z dobře odvedené práce.

Malvína Bruothová, kvinta A

Noc s Andersenem v Horních Počernicích z pohledu primánů

,,Áááááááá,’’ křičelo nahlas pár spolužáků z naší třídy. Chcete vědět, jak k tomu došlo?

Noc s Andersenem nám připravovala kvinta A a my jsme se na to těšili celé měsíce. Měli jsme sraz ve škole v 17:45 dne 31.3. Když jsme přišli, tak jsme si odložili věci na přespávání do tříd (holky do B2 a kluci do 1.A). A pak začalo divadlo jménem RumprCimprCampr.Na to se přišli podívat i děti z místní knihovny. Divadlo se nám hodně líbilo a všichni byli z toho nadšení. Potom, co jsme se najedli, nás rozdělili do skupin a chodili jsme na různá stanoviště, kde byly různé hádanky z pohádek, Disney atd. Pohádku O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách  nám přečetla paní profesorka Dittmayerová poté, co nám řekli výsledky, kdo vyhrál. Napsali jsme i dopis ,,svému já’’ v oktávě. Když to skončilo, zabušil někdo na dveře a kobyla nám odvedla paní profesorku třídní a začala bojovka…  Šlo se po dvojicích a každý musel dávat pozor na kobylu, která nás může chytnout a dát nás do vězení, kde je profesorka a ta nám tam dá příklady z fyziky. Na bojovku jsme museli přejít přes různá stanoviště, na posledním jsme dostávali papírek, abychom si je dali pak dohromady. Někteří se báli a hrozně křičeli a někteří vzdali hned na začátku. Vznikl nám příklad, a když jsme ho vypočítali, vyšel nám výsledek a tím bylo heslo na zámek, kde zamkli naši profesorku. Bylo to úžasné a všichni si to užili. Děkujeme kvintě, že nám připravila Noc s Andersenem, která se nedá zapomenout.

Tran Bao Anh Do, prima A