V noci z pátku 29. 3. na sobotu 30. 3. to na Gymnáziu Chodovická opět žilo. I letos se zde totiž konala již tradiční Noc s Andersenem. Hlavním cílem tohoto projektu je pro nás především stmelení kolektivu našeho nejmladšího dorostu – primánů. Právě Noc s Andersenem skýtá skvělou příležitost, jak spolužáky poznat i v trochu odlišných situacích, než jsou pouze krátké přestávky mezi hodinami ve školních dnech.
Na organizaci letošního ročníku se podílely velkým dílem hned tři třídy. Do příprav se zapojily studenti ze sexty A, kvinty A i kvarty B. Díky tomu se nám povedlo pro naše malé nocležníky přichystat skutečně pestrý program.
Začali jsme divadelním představením, novým dramatickým nastudováním pohádky Rozum a Štěstí, které se díky našim talentovaným hercům moc pěkně vydařilo a primánky naladilo na tu správnou pohádkovou vlnu. Hned nato je totiž čekalo velké soutěžní klání, kdy rozděleni do skupinek obcházeli jednotlivá stanoviště, na kterých plnili rozmanité úkoly. Museli prokázat všeobecné vědomosti, schopnost logického uvažování a týmové spolupráce, stejně jako znalost pohádek a kreativitu! Ty nejúspěšnější jsme samozřejmě ocenili zaslouženou odměnou.
Za zlatý hřeb programu by se asi dala považovat napínavá úniková hra/bojovka v temných školních chodbách, která byla připravená natolik důmyslně, že mráz občas běhal po zádech i samotným organizátorům. Ale kdo se bojí, nesmí do školy!
Koho by tak nabitý večer nevyčerpal? Myslím, že všichni účastníci byli rádi, když se mohli zachumlat do spacáku a vychutnat si neobyčejné nocování přímo v prostorách školních tříd.
Noc a Andersenem na Chodovické se odjakživa pyšní přímo magickou pohádkovou atmosférou, kterou se nám podařilo vykouzlit i tentokrát. A tak jsme si to nakonec užili všichni, i my organizátoři. Moc rádi jsme na našem pohádkovém představení uvítali i děti, které nocovali v Místní veřejné knihovně. Vážíme si toho, že se naše škola do podobných projektů zapojuje. Koneckonců právě takovéto akce jsou na studijních letech asi to úplně nejhezčí.
Eliška Volencová, sexta A
Na naše gymnázium nechodíme ani rok, ale i za tu krátkou dobu jsme si už odsud odnesli spoustu zážitků. A zážitky z noci s Andersenem, která proběhla z pátka 29. 3. na sobotu 30. 3., patří určitě k těm, které si budeme pamatovat ještě hodně dlouho.
Když jsem večer před šestou hodinou přišla do školy, měla jsem úplně jiné pocity než v každý jiný všední den. Netlačily se tam hromady studentů a bylo tam poměrně ticho. Šla jsem do naší třídy ve třetím patře, a ačkoli jsem se všude kolem sebe rozhlížela, pořád jsem kromě toho, že tam nikdo nebyl, neviděla nic neobvyklého. Když jsem ale vešla do třídy, všimla jsem si první jiné věci. Lavice nebyly pravidelně za sebou, ale většina z nich už byla natlačena ke zdem. Odložila jsem si věci a šla pomáhat spolužačkám s přemisťováním zbylých lavic. Musely jsme je natlačit ke stěnám, abychom si měly kam lehnout. Kluci byli v jiné třídě, takže my jsme měly tu naši celou pro sebe. Když byly lavice u stěn a my měly připravené spaní, chvilku jsme si povídaly a poté jsme šly dolů do haly. Kluci už tam byli, tak jsme se posadily, a když přišly děti z knihovny, nejdříve jsme se dívali na divadlo, ve kterém hráli starší studenti, a potom jsme poslouchali paní profesorku, která nám četla pohádku. Po pohádce děti z knihovny odešly a naší třídě začal soutěže, které organizovala sexta A. Rozdělili jsme se do předem rozlosovaných týmů a šli k prvnímu stanovišti. Soutěže byly velmi zajímavé a každá úplně jiná. Po soutěžích už ale vypuklo to, na co jsme celý večer čekali. Noc s Andersenem přeci nemohla být bez bojovky! Naše bojovka byla velmi dobře připravená a musím říct, že jsme se občas i báli. Žáci kvinty A měli vše velmi dobře naplánované, a i když jsme jim to občas trochu zkomplikovali, dokázali sebejistě pokračovat dál. Všichni jsme si bojovku moc užili, a i když jsme se někteří báli, rozhodně na ni nevzpomínáme ve zlém.
Noc s Andersenem se nám moc líbila a děkujeme všem, kteří se podíleli na její přípravě, za jejich čas, který jí věnovali, a připravili nám tak úžasnou noc s Andersenem.
Kristýna Bartošová, prima A