Novinářská hra

Novinářská hra

Distanční výuka byla velice jednotvárná, a proto se ji naši vyučující snažili různými způsoby zpestřit. Jedním z takových nápadů byla účast ve hře Novináři do terénu!, kterou organizovala Vyšší odborná škola publicistiky. Hra byla zaměřena na investigativní novinařinu – příběh se točil kolem Adama Fojtíka, investigativního novináře, který se začal zajímat o kauzu Roubal. Naším úkolem bylo najít tři indicie na různých místech Prahy.

První kontakt s Adamem byl navázán 30. dubna 2021 – byl nám zaslán e-mail s informací, kde se nachází první indicie. Vydali jsme se tedy na Střelecký ostrov v centru Prahy a dali se do hledání. Přestože byla indicie velmi dobře schovaná, nakonec se nám podařilo ji objevit. V nalezené krabičce se nacházel papírek s QR kódem, po jehož načtení jsme se dozvěděli něco málo o historii Střeleckého ostrova a o kauze Roubal.

Novinářská hra

Druhý e-mail nás poslal na Bohnickou vyhlídku. Tamější indicie obsahovala další část příběhu – muž, který tvrdil, že má zásadní důkazy o Roubalově nevině, se setkal s Adamem a společně odjeli k Proseckým skalám. Tam jsme tedy nakonec také vyrazili. Na místě jsme se dozvěděli, že muž Adama zavraždil a následně spáchal sebevraždu. Zde tedy skončilo i naše pátrání.

Novinářská hra

Hra byla příjemným obohacením distanční výuky a objevili jsme díky ní zajímavá místa v Praze. Přestože jsme během hry narazili na pár komplikací, s pomocí organizátorů a naší profesorky Aleny Vavřičkové se nám je vždy podařilo vyřešit a hru si užít.

Eliška Altschmiedová a Eliška Zdražilová, septima A