Oktáva B v ABB

Dne 14. 2. 2023 navštívila oktáva B firmu ABB, kde studenti měli možnost nahlédnout do zákulisí této firmy díky třem velmi zajímavým prezentacím.

První prezentace se věnovala historii firmy. Byla zde představena nejen historie samotného vzniku společnosti, ale i inovativní projekty, na kterých firma ABB pracovala a na některých i stále pracuje. Celou touto prezentací nás provedl ředitel firmy Vítězslav Lukáš.

Druhá prezentace se věnovala elektromobilům, které se na trhu objevují stále víc a víc. Prezentace se zaměřila na výhody elektromobilů, jako jsou například nižší emise a nižší provozní náklady, a také na vývoj nových technologií, které tento segment trhu posouvají vpřed.

Poslední prezentace se zaměřila na robotiku a spolupráci se středními i vysokými školami. Byly zde představeny nové projekty, které společnost ABB podporuje a které umožňují studentům pracovat s moderními robotickými technologiemi. Prezentace ukázala, jak ABB podporuje vzdělávání a jak významnou roli hraje robotika v různých oblastech života.

Celkově šlo o velmi zajímavou přednášku, která přinesla mnoho nových poznatků. Tímto bychom chtěli poděkovat panu profesorovi Havránkovi, který s námi celou přednášku absolvoval, a zároveň i našemu spolužákovi Honzovi Rychetskému, který celou akci zorganizoval.

Michaela Bláhová, 8.B