Pomoc onkologicky nemocným dětem

„Jenom další projekt.“ To jsem si myslela, když jsem se na začátku roku dozvěděla o Projektu občan. Každý rok ho kvarty dostanou za úkol a letos přišla řada i na nás. Měli jsme si zvolit téma, na kterém budeme většinu pololetí jako třída pracovat. Naše začátky rozhodně nebyly jednoduché, jenom samotná volba tématu nám zabrala pomalu dva měsíce. Nakonec jsme se ale shodli a vybrali právě pomoc onkologicky nemocným dětem. O tomto problému jsme věděli jen málo, a tak jsme si naše povědomí o něm chtěli rozšířit a při té příležitosti i přispět k jeho řešení. Samotnou nemoc vyřešit nemůžeme, ale zapojili jsme trochu fantazie a přišli s několika návrhy, jak bychom mohli alespoň trochu pomoci. Nakonec jsme se rozhodli přispět finančně a zorganizovali na škole tombolu. Jejím cílem nebylo pouze samotné vybrání peněz, ale také jsme chtěli zvednout povědomí studentů naší školy právě o těchto nemocech.

Příprava tomboly byla na celé akci asi nejsložitější. Museli jsme např. získat ceny, vyrobit plakáty nebo hlásit do školního rozhlasu. Také jsme spolupracovali s organizací Kapka naděje, která dětem s onkologickými onemocněními pomáhá už 21 let. Domluvili jsme si s organizací besedu a i oni nám dali několik cen do tomboly.

A jak tedy tombola dopadla? I přes poměrně složité začátky vše nakonec skončilo mnohem lépe, než jsme očekávali, a při prezentaci projektu jsme mohli hrdě prohlásit, že se vybralo úžasných 14 997 korun. Tato částka byla předána Kapce naděje a pomůže při nákupu přístroje pro léčbu onkologických nemocí.

Na začátku projektu jsem nečekala, kolik nových zkušeností a vědomostí by mi nakonec mohl přinést. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří ho pomohli uskutečnit a díky kterým jsme dokázali přispět tak velkou částkou.

Kristýna Bartošová, kvarta A