Ponožkový den

V úterý 21.3. 2023 se žáci našeho gymnázia zapojili do Ponožkového dne a vyjádřili tak svoji podporu lidem s Downovým syndromem. Podstatou tohoto onemocnění je třetí přebytečný 21. chromozom, který způsobuje mentální a fyzické celoživotní postižení. Ponožkový den nebo také Světový den Downova syndromu má za symbol ponožku, právě protože chromozomy ji svým tvarem připomínají.

Žáci, kteří se chtěli zapojit, si to v úterý měli nakráčet do školy ve dvou různých ponožkách. Někteří si oblékli ponožky různých barev a s „šílenými“ vzory a jiní ty nejbizarnější pokryvy nohou, co mohli najít. Zkrátka se do toho naši studenti pustili s vervou a dokázali se tak nejen připojit ke správné věci, ale všichni se pobavili při snaze zachytit ten nejlepší záběr. Vybrané fotky z úterý jsou toho jasným důkazem.

Martina Halászová, 7.A