Poslední zvonění 8.A a 8.B

Jako kdyby to bylo teprve včera, co jsme jako primáni přicházeli do školy a divili se, proč na nás tehdejší oktaváni kreslili a proč jsme schytali několik zásahů šlehačkou. 8 let uteklo jako voda. Byl to pro nás boj, ale zvítězili jsme. A v tomto duchu probíhalo 28. 4. 2023 naše poslední zvonění.

Pro ostatní studenty a profesory jsme celou noc chystali výjimečné přivítání. Když zvládli překonat první vlnu útoku před školou, čekaly na ně další překážky na chodbě. Někteří oktaváni zaujali strategické místo na skříňkách, odkud před nimi nebylo úniku. Studenti museli projít vírem konfet a polystyrenu, a když už si mysleli, že je po všem, byli na omylu. Učebny byly poznamenané nočním bombardováním a studenti museli vynaložit snahu s uklízením a stěhováním, aby jim mohla začít první hodina.

Druhou hodinu se utkaly třídy septim, aby vybojovaly moc ve škole. Studenti se zúčastnili hry Minové pole, ve které se beze strachu vrhli do bazénu a hledali miny, poté se vydali na Cestu života a smrti na mýdlové skluzavce a následně septima B potvrdila své vedení v boji o poslední balónek připevněný na noze.

Jako poděkování jsme předali dárky profesorům a naposled sešli chodbou za doprovodu zvonění a potlesku. Se slzami v očích jsme opouštěli naši školu a profesory, kterým jsme nesmírně vděční za to, že při nás stáli po celou dobu naší cesty k dospělosti, na jejímž závěru nás čeká ještě maturita. Z celého studia si odnášíme spoustu přátel, zkušeností a jen ty nejkrásnější vzpomínky.

Martina Bendová, 8.A