Poslední zvonění na Černém mostě

Poslední zvonění začalo „útokem“ oktavánů – po příchodu do školy každého pomalovali třpytkami, postříkali barevným sprejem a orazítkovali razítkem s nápisem „Cihlagang“. Poté začala výuka. O druhé hodině nám oktaváni pustili video o jejich třídě – Cihlagangu. Najednou se ze školního rozhlasu ozvaly policejní sirény a do třídy vběhly dvě oktavánky. Řekly nám, že máme jít rychle na školní hřiště.

Po shromáždění všech tříd na hřišti nám bylo sděleno, že se každá třída má rozdělit na tři skupiny. Jedna skupina bude tančit, další bude kreslit logo třídy a poslední skupina bude vymýšlet lichotku pro oktavány. Když vypršel čas, který jsme dostali na zadané úkoly, taneční skupiny předvedly své sestavy. Další byly skupiny s logem třídy. A nakonec zástupci skupin lichotníků přednesli své lichotky. Pak přišlo taneční vystoupení profesorů, které všechny moc pobavilo. Na závěr bylo vyhlášení nástupce Cihlagangu, kterým se stala septima. Poté jsme se vrátili do školy a zvonili odcházejícím oktavánům.

Poslední zvonění je vždy zábavné, ale zároveň smutné, protože odcházejí starší spolužáci, a hlavně kamarádi.

Pavla Ježdíková, sekunda B