Praxe v Motýlku

V rámci projektu naší školy zvaném Gladiátorské hry jsme se zaměřili na problematiku dětí s handicapem. Práce obsahovala teoretickou a praktickou část.

Pro naplnění praktické části jsme oslovili Centrum denních služeb v KC Motýlek v Praze 14. Po dvou informačních schůzkách nám bylo nabídnuto několik možností, kterých bychom se jako dobrovolníci mohli zúčastnit.

Kolektiv pracovníků v Motýlku byl vždy velmi příjemný, kdykoliv nám vyšel vstříc a pomáhal nám v různých situacích. Během projektu jsme pracovali v dívčím a sportovním klubu a v keramické dílně. Do této dílny jsme docházeli pravidelně a nejčastěji. Během jarních a letních prázdnin jsme se zúčastnili týdenních příměstských táborů. S dětmi jsme podnikali různé výlety, chodili do muzeí nebo jsme pro ně připravovali zábavný program.

Celý projekt jsme si užili a díky němu jsme měli možnost vyzkoušet si, jak se pracuje s dětmi s handicapem na vlastní kůži. Ke spoustě dětem a k dobrovolnictví jsme si vytvořili citový vztah, se kterým jsme se do Motýlka vždy rádi vraceli a odcházeli jsme z něj pokaždé s úsměvem na tváři. Věděli jsme, že strávený čas byl přínosem nejen pro děti a pracovníky centra, ale především pro nás. Tato zkušenost nám přinesla spoustu nových poznatků a hlavně nezapomenutelných zážitků a nových pohledů na různé jevy. Za to jsme všichni opravdu velice vděční.

Některé z nás spolupráce ovlivnila tak významně, že se tomuto oboru chce věnovat i v budoucnu.

Dobrovolnictví nás moc naplňovalo a i nadále se mu chceme věnovat. V Motýlku jsme stále přihlášeni a rádi pomůžeme. Za celkovou ochotu, zkušenost a milý přístup Komunitnímu centru Motýlek v Praze 14 a všem jeho pracovníkům moc děkujeme!

Tereza Žáková, Ema Ploužková, Sára Svobodová, Jiří Velička (septima B)

Septima B, Gymnázium Chodovická