Přednáška na MUP

V pátek 20. 1. 2023 se vydali společně studenti ze septim a oktáv společně s panem profesorem Havránkem na přednášku na Metropolitní Univerzitu v Praze. V první půlce programu studenti byli součástí přednášky, která se dotýkala aktuálních otázek z oblasti cestovního ruchu, marketingu a zahraničního obchodu ČR. Přednáška začínala přiblížením cestovního ruchu od vedoucího Katedry cestovního ruchu MUP Doc. Ing. Josefa Abraháma, který je expertem v této oblasti. Zde se studenti mohli dozvědět, o čem cestovní ruch je a co vše je s ním spojeno. Studenti mohli vidět záznam grafů, které byly spojené s počtem cestujících například do ČR a naopak. Poté si zástupce vedoucího Katedry mezinárodního obchodu MUP Ing. Jaroslav Halík, který je expertem a konzultantem v oblasti marketingového řízení a strategie exportně-importních obchodních operací, připravil přiblížení studentům, o čem mezinárodní obchod je a v čem spočívá. Po pauze studenty čekala debata s předním českým ekonomem a autorem mezinárodního bestselleru Ekonomie dobra a zla s PhDr. Tomášem Sedláčkem, který v minulosti dělal poradce prezidenta Václava havla a ministra financí a je členem Katedry mezinárodního obchodu a cestovního ruchu MUP a International Business, a společně s předním expertem v oblasti ekonomie  Mgr.  Ing. Dominikem Stroukalem, jenž je členem Národní ekonomické rady vlády a členem Katedry mezinárodního obchodu MUP a International Business. Debata se dotýkala aktuálních ekonomických i společenských témat, která nás zajímají a ovlivňují, včetně otázek ekonomické krize, inflace a hyperinflace, vývoje ekonomiky ČR v roce 2023, ekonomických dopadů, volby nového českého prezidenta, důchodové reformy či daňové soustavy v ČR.

Markéta Zákonová, septima B