Prezentiáda 2022

V rámci semináře rétoriky se naše třída zapojila do soutěže Prezentiáda, která se každoročně pořádá pro studenty středních škol, aby mohli vylepšit své prezentační schopnosti, kreativní tvorbu, týmového ducha, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších schopností, které jsou důležité v životě každého člověka.

Pod vedením paní profesorky Mgr. Aleny Vavřičkové postoupily z nominační kola 3 týmy do kola krajského, kterého jsme se zúčastnili 8. 4. 2022 na Gymnáziu Budějovická. Snažili jsme se obhájit naše prezentace na téma „11. přikázání“ a „Jak bych učil já“ před porotou a konkurencí ostatních studentů z Prahy. I přes nervozitu se nám to podařilo, všichni podali skvělý výkon a jeden tým postoupil do celorepublikového Grandfinále, které se bude konat 22. 4. 2022 na Newton University v Praze.

Jedná se bezpochyby o skvělou zkušenost do života a pozvednutí našich dovedností ještě na vyšší úroveň. Byla to naše první zkušenost s prezentováním před větším množstvím lidí a podpořila nám také schopnost argumentace i diskuze. K nezaplacení pro nás také byla profesionální zpětná vazba od porotců a inspirace od ostatních týmů.

Martina Bendová, 7.A