Prezentiáda: Grandfinále ČR + SR

Hned po dvou týdnech od postupu z krajského kola na Gymnáziu Budějovická naše další cesta vedla do Kongresového centra na Vyšehradě. Dne 22. 4. 2022 jsme se jako jediný tým z naší školy zúčastnily Grandfinále Prezentiády 2022, ve kterém byla konkurence z celého Česka a Slovenska. Měly jsme týden na zpracování zcela nové práce na téma Pravda nebo úkol nebo ASAP a z předchozího kola jsme věděly, že úroveň prezentací je v soutěži opravdu vysoká.

Všichni účastníci byli rozděleni do tří sálů, kde následně probíhaly prezentace souběžně. My jsme v rámci své skupiny předvedly naši práci jako první a byly jsme velice potěšeny, že sklidila úspěch a pozitivní ohlasy od čtyřčlenné odborné poroty.

Náš tým do posledního kola sice nepostoupil, ale i přesto jsme si odnesly dobrý pocit z odvedené práce. Odpoledne jsme se zúčastnily workshopu, který byl zaměřený na improvizaci, a poté jsme mohly sledovat finální výkony týmů, které měly na přípravu prezentace pouze hodinu.

Odnesly jsme si z této soutěže cenné zkušenosti do budoucnosti, které budeme moct uplatnit jak nyní ve škole, tak i na vysoké škole a v práci, protože si myslíme, že schopnost kvalitně odprezentovat jakékoliv zadání je opravdu důležitá. Jsme rády, že to máme za sebou a může z nás konečně spadnout všechen stres, ale budeme na tento zážitek ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Martina Bendová, 7.A