Sbírka pro ukrajinské rodiny v azylovém domě

Sbírka pro ukrajinské rodiny v azylovém domě

Před válkou na Ukrajině utíká mnoho občanů. Nejčastěji jsou to matky s dětmi, které hledají pomoc a zázemí v sousedních zemích.

Jedno z míst, kde se mohou ukrajinské maminky s dětmi ubytovat, je i nedaleko naší školy v Horních Počernicích. Spojili jsme se proto s azylovým domem SKP HOPO a uspořádali 7. 3. 2022 naši již druhou sbírku na pomoc Ukrajině.

Azylový dům bylo potřeba vybavit hygienickými potřebami jak pro maminky, tak pro děti. Naše gymnázium se toho chopilo opět v plné síle. Studenti a učitelé přinášeli kartáčky a pasty na zuby, sprchové gely, šampony, mýdla, dámské hygienické potřeby atd. Někteří přidali i hračky pro děti.

Hlavním cílem pro nás bylo vybrat prostředky pro dvacet lidí. Náš cíl jsme však mnohonásobně překonali. Hygienickými potřebami jsme dokázali naplnit přes dvacet velkých tašek. Vybrané věci jsme naložili do auta a odvezli je do azylového domu. Tady si je už převzala paní, která se stará o chod domu a o to, aby se věci dostaly do správných rukou.

Myslím si, že rodinám věci poslouží na dostatečně dlouhou dobu. Přispěli jsme i věcmi, které nebyly tak úplně potřeba, a věřím, že udělají radost.

Kateřina Marešová, septima B