Sbírka STUŽKY PRO UKRAJINU na Černém Mostě

V pátek 4. března 2022 se na obou pracovištích Gymnázia Chodovická uskutečnila dobročinná sbírka pro Ukrajinu. Veškeré vybrané peníze jsme poslali organizaci UNICEF, který pomáhá lidem, a hlavně dětem a školám na Ukrajině, které v této nelehké době potřebují naši maximální podporu.

Celý tento nápad vznikl v hlavách více tříd, avšak nakonec jsme se dohodli, že spojíme síly a budeme pracovat společně. Hlavním organizátorem akce na Černém Mostě byl Tadeáš Továrek z oktávy B a studentky sexty B Michaela Piňosová, Adéla Kupková, Adéla Brustmannová a Magdaléna Zíková. Společně jsme se domluvili na organizaci celé akce, následně vyrobili stužky v barvách ukrajinské vlajky a s panem profesorem Jirouškem, který nám navíc pomohl s celou akcí, jsme byli připraveni na pátek.

Ráno se studentky ze sexty B postavily ve vestibulu u paní vrátné, aby si každý, kdo zrovna přišel do školy, mohl koupit stužku. Cenu jsme nechali dobrovolnou, bylo tedy na každém, jak vysokou částkou se rozhodne přispět. Od jednoho studenta z primy B jsme navíc obdrželi vlastnoručně vyrobenou kasičku pro tuto akci, kterou vyrobil jeho tatínek. Tímto mu velmi děkujeme. Všechny jistě velmi překvapilo, když jsme zjistili finální částku. Vybralo se celkem na obou pracovištích neuvěřitelných 107 301,- Kč, za které vděčíme nejen studentům a jejich rodičům, kteří neváhali a podpořili tuto akci, ale i všem profesorům a zaměstnancům školy, kteří se též zapojili a podpořili finančně Ukrajinu. Všem proto děkujeme za jakýkoliv příspěvek a doufejme, že jsme tímto alespoň trochu mohli pomoci lidem na Ukrajině.

Michaela Piňosová, sexta B