Sexta A v iQLANDII: Únik z buňky

Sexta A v iQLANDII: Únik z buňky

Ve středu 22. dubna 2026 jsme byli my, třída 6.A, na výletě v Liberci v iQLANDII. Zúčastnili jsme se biologické únikové hry s názvem „Únik z rostlinné buňky“.

Byli jsme rozděleni do týmů a mezi sebou jsme soutěžili. V průběhu hry jsme plnili různé úkoly, řešili šifry a logické hádanky, za které jsme získávali indicie. Ty nás postupně posouvaly dál až k cíli. Na konci jsme našli klíč, který nám umožnil „uniknout“ z rostlinné buňky. Hra byla zábavná a zároveň jsme při ní museli hodně přemýšlet a spolupracovat. Každý tým se snažil co nejlépe zvládnout všechny úkoly a dostat se k výsledku co nejrychleji. Všichni jsme pak ale stejně byli odměněni bonbónky.

Po skončení programu jsme měli rozchod po iQLANDII. Procházeli jsme si jednotlivé expozice, zkoušeli interaktivní stanoviště a věnovali se tomu, co nás nejvíc zajímalo. Bylo tam hodně věcí k vyzkoušení, takže si každý našel něco svého.

Potom jsme se sešli a vyrazili zpátky domů. Celý den jsme si užili a odnesli si z něj zajímavé zážitky.

Linda Krátka, sexta A