Sportovní kurz Pastviny 2018

Sportovní kurz Pastviny 2018

Ve středu 2. května se septima B vydala na sportovně-turistický kurz do výcvikového střediska Pastviny, které se nachází v příjemném stínu Orlických hor. Jednalo se o premiéru nového druhu mimoškolní akce, a tak všichni s napětím čekali, co se bude odehrávat. Jedno jsme však měli společné – všichni jsme se těšili na pět dní nabitých pohybem, hrami, spoustou sluníčka, a především odpočinkem a zábavou.
Areál v sobě skýtal hned několik hřišť na různé druhy sportů – nejprominentnějšími se u nás pak staly volejbal, nohejbal, tenis a softball. K dispozici zde byla k zapůjčení i jízdní kola a v neposlední řadě taktéž možnost jízdy na kánoích.
Hned první den po příjezdu – ve čtvrtek – bylo jasné, že tady se lenošit nebude. Dopoledne se jedna skupinka vydala na cyklistický výlet, zatímco druhá začala trénovat na volejbalový turnaj. Odpoledne jsme se všichni společně vydali zkusit si zajezdit na kánoích. A věřte mi, že správně pádlovat kánoi není nic jednoduchého. Někomu jezdit vzadu jako kormidelník doopravdy nešlo, někomu to naopak přišlo naprosto přirozené. Ten den bylo teplo, užívali jsme sluníčka, dokonce se zájemci mohli i smočit ve vodní nádrži, která byla takřka ,,za rohem” sportovního areálu.
V průběhu příštích dní jsme zkoušeli další a další sporty. Některé si získaly velkou oblibu – hlavně pak tenis, ve kterém jsme si uspořádali menší turnaj a který bavil doopravdy snad všechny – některé bohužel zas tak slavné nebyly – ano, mluvím o softballu, který jsme všehovšudy hráli předtím jen dvakrát a pochopit takhle narychlo potřebná pravidla nás od samotné hry spíše odradilo, než abychom byli navnaděni. Nicméně jsem i za ten „prokletý“ softball vděčná, protože to byl pohyb na čerstvém vzduchu v krásné přírodě.
Po večerech se pak zakládal táborák, opékaly špekáčky, dokonce i sledoval hokej a celkově jsme se jako kolektiv zase o něco sblížili. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem si nedala do těla. Výlet jsem si moc užila, a kdyby to šlo, hned bych si ho zopakovala.

Karolina Řeháková, septima B