Týden inovací 2022

V pondělí 10. října byla zahájena akce Týden inovací, kam vyrazilo sedm studentů z kvinty B. Událost se konala v Cubex centru na Pankráci. Akce začala ráno v 8 hodin a hned započaly první semináře a konference. Byla zde jedna velká konferenční místnost, kde neustále probíhal nějaký program (většinou v angličtině) a vystupovali zde různí řečníci, od MME bojovníka Jiřího Procházky, bývalého poradce Václava Havla Tomáše Sedláčka až po zakladatele aplikace Shazam Dhiraje Mukherjee. Převážně se zde mluvilo o budoucnosti, financích a různých inovacích. Kromě konferenční místnosti zde byly také 4 seminární místnosti, kde se přednášelo o podobných tématech pro cca 20 až 40 lidí. My jsme byli asi hodinu v konferenční místnosti hlavně na Jiřím Procházkovi, Tomáši Sedláčkovi, Dhiraji Mukherjeovi.

V Cubex centru byl také inovační veletrh, což byly dvě velké místnosti, ve kterých se nacházely stánky firem, které prezentovaly různé inovační záležitosti, vychytávky atd. Kupříkladu jsme si mohli vyzkoušet chytré brýle, ve kterých jsme viděli různé projekce a hologramy v reálném světě, řídili jsme auta budoucnosti (samozřejmě ve VR), ptali jsme se prezentujících u stánků na různá témata, která u svých stanovišť prezentovali jako například efektivní způsob vytváření vody v poušti, různé chytré vymoženosti a mnoho dalšího. Potom nás čekaly čtyři hodinové semináře. Některé z nich byly zajímavé – například seminář Kovyho, který mluvil o propojení marketingu a sociálních sítí a obecně o influencerech. Potom jsme si užili projev Tomáše Sedláčka o kreativním myšlení a vystoupení Petra Máry o světě Metaverse a NFC, který byl taky fajn. Přednáška o kryptoměnách pro nás byla trochu těžší, ale nějak jsme to zvládli. Zajímavé bylo taky to, že pod věk 16 let jsme tam byli jenom my a troufl bych si říct, že i pod těch 18 let tam tolik lidí nebylo. Byla to ale škoda, protože to bylo velmi zajímavé, řekl bych, že nám to dalo obraz toho, co se může v budoucnosti dít. Akce byla pro studenty zdarma, využili jsme pozvánku, která přišla do školy. Pokud bude něco podobného, určitě se zúčastníme znovu.

Štěpán Schmidt, 5.B